BUDAPESTI GAZDASÁGI SZC Giorgio Perlasca Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola

Iskola OM azonosítója203061
Telephely kódja026
Iskola címeBudapesti Gazdasági SZC Giorgio Perlasca Technikum és Szakképző Iskola 1106 Budapest, Maglódi út 8.
Telefonszáma061/262-5790
E-mail címetitkarsag@perlasca.hu
Honlaphttps://perlasca.edu.hu/
Nyitott napok ideje   Pályaválasztási szülői értekezlet időpontja2023.10.11. 10:00, 2023.11.16.10:00, 2023.11.29.11:00, Pályaorientációs napokon kerül sor a szülők tájékoztatására személyesen az iskolában.
Felvételi vizsga információka 8. osztály sikeres elvégzése, egészségügyi alkalmasság, szakképzés esetén szakmai alkalmassági vizsgára kerül sor
Milyen tanulási, egészségügyi problémával fogad jelentkezőket?Technikumi szakmai oktatás, szakképző iskolai szakmai oktatás: a többi gyermekkel, tanulóval együtt nevelhető, oktatható hallásszervi fogyatékos, értelmi fogyatékos, beszédfogyatékos, egyéb pszichés fejlődési zavarral küzdő sajátos nevelési igényű tanulók ellátása. BTMN tanulók.

A 2024/25. tanévben tervezett osztályaink:

technikum 5 évesCukrász szaktechnikus0260502
technikum 5 évesSzakács szaktechnikus0260501
technikum 5 évesVendégtéri szaktechnikus0260503
szakképző iskola 3 évescukrász0260302
szakképző iskola 3 évesszakács0260301
szakképző iskola 3 évesPincér-vendégtéri szakember0260303
  1. a középfokú iskola felvételi eljárásának rendje:

Felvételi követelmények: a 8. osztály sikeres elvégzése, egészségügyi alkalmasság, szakképzés esetén szakmai alkalmassági vizsga. A szakmai alkalmassági vizsga alapvető készségek meglétét ellenőrzi, szaglás, ízérzékelés. Konyhai tárgyak ismerete, alapvető fűszerek ismerete stb.

A rangsorolás módja:

a magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, 5-7. osztályos év végi és 8. osztályos félévi osztályzatok összegéből számított pontszám alapján rangsoroljuk a jelentkezőket.

A sajátos nevelési igényű, valamint a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő jelentkezőre vonatkozó speciális elbírálási szabályok: figyelembe vesszük és kérhetik a szakértői véleményben foglaltak alapján könnyítéseket (pl: hosszabb idő biztosítását vizsgafeladat megoldása alkalmával, segítő eszközök használatát), valamint felzárkóztató órákat is igénybe lehet venni.

Alkalmassági vizsga információk:

Hely:  Budapesti Gazdasági SZC Giorgio Perlasca Technikum és Szakképző Iskola

2023. tavasza (honlapon jelzett időpontban)

Felmérés követelményei:

Teszt megoldása, mely során alapvető készségek meglétét ellenőrizzük az adott szakma követelményeihez kapcsolódóan, szaglás, ízérzékelés stb. Konyhai tárgyak ismerete, alapvető fűszerek ismerete stb.

Bemeneti követelmény:

A 8. osztály sikeres elvégzése, egészségügyi alkalmasság.

A technikumi rendszer jellemzői és előnyei:

• Először 2 évig a választott ágazattal ismerkedhet a tanuló,
  • A szakma tanulását a 11. évfolyamtól kezdi el,
  • A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit: Matematikából, magyarból, történelemből, valamint egy idegen nyelvből ugyanaz a tananyagtartalom, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból érettségi vizsgával zárul az oktatás, előrehozott érettségi lehetőséggel.
  • A nyelvvizsga megszerzésére is van mód,
  • Nem kell ötödik érettségi tantárgyat választani, mivel a szakmai vizsga lesz az ötödik érettségi tantárgy,
  • A technikusi vizsga emelt szintű érettségi vizsgatárgynak számít.
  • Az 5. év elvégzése után egyszerre kap érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet,
  • Úgy lehet középiskolás, hogy kap ösztöndíjat, duális képzés esetén pedig munkaszerződést ajánl a vállalat, vagyis jövedelme lesz a tanulónak.

Iskolánk kínálatának számos előnye van:

• jól felszerelt, állandóan modernizálódó iskola, projektorral felszerelt tantermek,
  • lendületes oktatók,
  • minőségi szakképzés, korszerű tudás,
  • duális képzés – kiváló vállalati kapcsolatok, ösztöndíj lehetőség, jövedelem már a képzés alatt,
  • érettségi négy közismereti tantárgyból + technikusi végzettség megszerzése az 5. évfolyamon,
  • az 5. évfolyam elvégzése után két végzettséget igazoló bizonyítvány (érettségi bizonyítvány + technikusi oklevél)
  • továbbtanulási lehetőség
  • felzárkóztató és tehetséggondozó program,
  • versenyfelkészítés,
  • nyugodt, modern tanulási környezet.